איך להוציא את המירב מהחביתותים שלכם

החביות שלנו מתוכננות לגדל צמחים בתנאים אידאליים. אנחנו כל הזמן משפרים את כל חלקי המוצר ומפתחים פתרונות שהופכים את החביות שלנו לטובות יותר בכל יום. הלקוחות שלנו מגדלים כמויות ענק של יבול במאות החביות הפזורות בכל רחבי הארץ.

במידה והחביתותים או החבימיני שלכם לא מתפקדות כמצופה, עברו על הפתרונות המוצעים מטה וודאו שאתם עושים הכל כראוי.

צמחים צריכים שמש בכדי לצמוח, במידה והחבית שלכם ממוקמת במקום ללא שמש או עם שמש קופחת מידי בימי הקיץ יתכן שהצמחים לא יגדלו בתנאי חוסר שמש או ישרפו בתנאי שמש חזקה מידי. ניתן לסובב מעט את החבית אחת לשבוע בכדי לאפשר חשיפה לשמש לכל הצמחים.

צמחים צריכים מים ובחביתותים זה חשוב במיוחד בגלל שטח הפנים הגדול של מצע הגידול עם האויר. עוד סיבה חשובה היא התולעים האדומות שהלחות בארובת התולעים קריטית לחייהם. מומלץ להשקות את החבית עד לרוויה ויציאת מים מחורי הניקוז. יש לוודא על בסיס קבוע באמצעות נגיעה עם האצבע בכמה כיסים בכמה גבהים ולוודא שהאדמה בהם לחה. מומלץ במיוחד לחבר את החבית שלכם למערכת השקיה אוטומאטית. ככלל עדיף להפריז בהשקייה מאשר להיות בהשקיית חסר, המים העודפים יתנקזו בתחתית החבית.

אנחנו משפרים את המצע שאנחנו נותנים עם החביות בעקבות ניסויים שאנחנו עורכים ומקפידים שהמצע יהיה הכי טוב שניתן. לאחרונה הוספנו קומפוסט למצע שיטייב אותו עד שאוכלוסית התולעים תתבסס. במידה והחבית שלכם נרכשה מזמן, מומלץ לקנות שק קומפוסט קטן ולשים בערך כף בכל כיס. הצמחים יודו לכם על כך. בחביות שאוכלוסית התולעים מבוססת, שימוש במי הניקוז יעשו את העבודה הכי טוב.

התולעים הם לב המערכת והן מפיקות את ההומוס מפירוק שאריות המזון שאנחנו מאכילים אותם. מומלץ להקפיד ולתת להן מזון איכותי: קליפות בננות, תפוחים, אפרסקים, מנגו, דלעת ושאר פירות מתוקים, קפה (ניתן לרוקן קפסולות) עדיפים על חומרים אורגניים אחרים. שאריות של מסחטת מיצים קשים הן הפינוק הכי גדול שתוכלו לתת להן. חשוב! יש להשתמש במי הניקוז של החבית להשקייה חוזרת שלה, במי הניקוז יש את כל תוצרי הפירוק המעולים של התולעים וזה סוד ההצלחה של החבית! מי הניקוז שחורים? מעולה! זה סימן שהתולעים מייצרות הומוס משובח. במידה ואתם חוששים שהתולעים לא מספיקות או מתות. צרו קשר עם חברי הקהילה שתורמים תולעים בכל רחבי הארץ בקבוצת בעלי חביתותים בפייסבוק

בקיץ נעדיף לשתול צמחים ממשפחת הסולנים כמו עגבניות, מלפפון, חציל ועוד.
בחורף נעדיף צמחים עליים כמו חסות, קייל, מנגולד ומצליבים כמו כרוב, כרובית ברוקולי. ודאו שאתם מגדלים את הצמחים המתאימים לעונה. רשימה מפורטת נמצאת במדריך.

במידה וכל הפתרונות המוצעים לעיל לא הביאו לשיפור לשביעות רצונכם, נשמח אם תמלאו את הטופס הנ”ל ונחזור אליכם בהקדם למציאת פתרון.