סדנאות חביתותים וחבימיני

650 בוגרי סדנאות מרוצים עד הגג (או המרפסת)

סדנה הכוללת כל הנדרש בכדי להתחיל לגדל ירקות בעצמך

עקרון אקולוגי יחודי שמוביל ליבול שיפתיע אתכם!

הדרכה מלאה ותמיכה ללא הגבלה שמבטיחה הצלחה!

מהי חביתותים

חביתותים מאפשרת לכל אדם לגדל 70 צמחים לבחירתו (ירקות, תותים, צמחי תבלין ותה או צמחי נוי – והשילוב בין כולם) בכל שטח של חצי מ”ר. חביתותים מהווה חווית גינון לכל המשפחה שנמשכת לאורך זמן.
אתם מוזמנים להצטרף אלינו לסדנאות חוייתיות לכל המשפחה ולבנות את החביתותים שלכם איתנו מרמת חומר הגלם ועד לחביתותים המושלמת בצבע שתבחרו!

חביתותים מאפשרת לגדל כמות של 70 צמחים בשטח רצפה של כחצי מ”ר בלבד! הגרסה הקטנה יותר שלה, החבימיני מאפשרת לגדל 35 צמחים. כל הצמחים גדלים בסביבה אורגנית לחלוטין, ללא חומרי הדברה או דישון כימי.

חביתותים היא למעשה דרך חדשנית לקחת חבית פלסטיק משומשת מתעשית המזון (החביות שלנו לא הכילו חומרים רעילים), כזו שבד”כ נזרקת או מוטמנת באדמה ולוקח לה עשרות שנים להתפרק, ולנצל בדיוק את אותה העמידות הזו ובכך לתת לה חיים חדשים, אקולוגיים וברי קיימא.

החביות שלנו מגיעות בשני גדלים:
החביתותים ברוחב של 60 ס”מ וגובהה על רגלי המתכת הוא כ-130 ס”מ. נפח החבית הוא 220 ליטר.
חבימיני ברוחב של 45 ס”מ, גובהה כ-70 ס”מ. נפח החבימיני 60 ליטר.

במרכז החביות שנבנה ביחד ישנו קומפוסטר תולעים אדומות מובנה (התולעים אופציונאליות) אשר מפרקות שאריות מזון אשר בד”כ נזרקות לפח, ובכך מדשנות את האדמה ומשפרות את הצמיחה לתוצאות שיפתיעו אותך!
הדישון הסדיר הזה גם מונע את הצורך בהחלפת האדמה כמו שנדרש בעציצים רגילים.

תוכנית הסדנה

בסדנאות שלנו תבנו את החביתותים או החבימיני שלכם במו ידיכם. את חומרי הגלם, הידע, ההדרכה, כלי העבודה והתמיכה תוכלו להשאיר לנו. אתם מוזמנים להגיע לסדנה ולצאת ממנה בתום כ-4 שעות עם הגינה האנכית הביתית שלכם. בסדנה נספק את כל המידע שאתם צריכים כדי להתחיל ולגדל כמות צמחים מרשימה בביתכם כבר בסיומה.

בסדנה נקדח, נחתוך במסור ידני, נחמם את הכיסים באמצעות מבער ונצבע את החבית המוגמרת בצבע לבחירתכם. (לא נדרש כל ידע מוקדם)

כל משתתף בסדנה יוצא עם החבית שבנה בצבע שבחר, עם רגלים עליהם נניח את החבית. עם האדמה הנדרשת (בשקים נפרדים), עם קופסת תולעים אדומות, ועם הדרכה מלאה כיצד להקים את הגינה האנכית כבר באותו היום. 

במהלך הסדנה נספק את כל המידע שתצטרכו בכדי להתחיל כבר באותו היום לגדל את הצמחים שתבחרו לגדל. תצטרפו לקבוצה סגורה בפייסבוק של בעלי חביתותים ותקבלו גישה למאגר המידע שלנו שיענה על כל שאלה שאולי תהיה לכם. 

במהלך הסדנה תוגש ארוחה קלה. כל משתתף בסדנה מקבל שובר של 50 שקלים הנחה בחנות שלנו. השובר ניתן להעברה.

מיקומי הסדנאות שלנו

ראשון לציון – משתלת “על הדרך” – 16.11.18 בשעה 10:00
ירוק – מרכז יזמות עמק חפר – 30.11.18 בשעה 10:00
ראשון לציון – משתלת “על הדרך” – 28.12.18 בשעה 10:00
ראשון לציון – משתלת “על הדרך” – 18.1.19 בשעה 10:00
ראשון לציון – משתלת “על הדרך” – 22.2.19 בשעה 10:00

 • סדנה לבנית חבימיני

  800
  בחר אפשרויות
 • סדנה לבניית חביתותים

  1,350
  בחר אפשרויות

על המנחה

מי אני?

שמי ליאור וקנין, היזם, החולם והמוציא לפועל של יוזמת חביתותים. לאחר 21 שנה של עבודה בעולם ההי-טק החלטתי לצאת לדרך יזמית משמעותית שתיגע ותשפיע ישירות על חיי אנשים. 
אני שמח להביא לבתי אנשים את הבשורה של גידול ירקות, ואני מזמין אתכם להצטרף אלי לסדנת חביתותים ולבנות את הגינה האנכית שלכם במו ידיכם.

שאלות נפוצות

לא. כל אדם שהגיע לסדנאות שלנו יצא מהן כאשר הוא הבעלים הגאה של חביתותים שהוא בנה במו ידיו. את כל ההדרכה על השימוש בכלים מקבלים מאיתנו ולמעשה אלו שהכי נהנים מהסדנה הם אנשים שאוחזים בכלי עבודה בפעם הראשונה בחייהם.

אנחנו פה כדי לגרום לזה לקרות. לשם כך השקענו רבות ביצירת מדריך מפורט, הקמנו קהילת בעלי חביתותים שוקקת, רשימה מסודרת של מה ניתן לגדל בכל עונה, ועוד המון מידע לרשותכם. אנחנו גם במרחק מייל אחד מכם בכל רגע נתון בכדי לענות על כל שאלה.

רובן המכריע של הסדנאות שלנו נערך בימי שישי בבוקר, מהסיבה הפשוטה שזהו יום המתאים לרוב המשתתפים. במידה ותרצו סדנה פרטית לכם או לכמה משתתפים, נשמח לשמוע על כך, צרו עמנו קשר.

הדבר היחיד שיש לרכוש לאחר הסדנה אלו צמחים. כל משתתף בסדנה יקבל את רשימת המשתלות שלנו המוכרות כל צמח בעלות של כשקל אחד

בשמחה, מומלץ להביא בני\בנות זוג , חברים וילדים. נשמח לארח גם אותם ללא תשלום נוסף

החביתותים עצמה תכנס בקלות במושב האחורי גם ברכב קטן, שקי האדמה והרגליים יכנסו לתא המטען. דאגו שהרכב פנוי בהגעה לסדנה.

במידה והסדנה לא מתנהלת כפי שחשבתם מסיבה כלשהי אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את כספכם בחזרה ללא צורך בהסברים.

כן, התולעים האדומות הן המנוע הפנימי של החביתותים. וכל מי שחושש מהן כדאי שידע שאת התולעים אנחנו פוגשים רק בעת הכנסתן לחבית ולאחר מכן פרט להאכלות שלהן מידי פעם לא ממש רואים אותן. התועלת שלהן לעומת זאת היא עצומה. ניתן לוותר עליהן ולקבל פתרון חלופי אבל זה ממש לא מומלץ.
התולעים לעולם לא יוצאות מהחבית.

חשוב לנו שהסדנאות שלנו יהוו חוויה מהנה ללקוחות שלנו ולכן דאגנו שתהיה חניה נוחה וקרובה, שירותים, כיבוד וכל מה שינעים את זמנכם במהלך הסדנה.

את החביות אנו משקים באמצעות צינור השקיה פשוט, באמצעות מזלף או באמצעות מערכת הטפטפות היחודית שלנו המתחברת לבקר השקיה אוטומטי.

בעקרון צמחים אוהבים שמש, אם יש לכם מקום אשר בו ישנן כ-3 שעות של שמש ביממה, ניתן לגדל ירקות בהצלחה. במידה ופחות מכך, התייעצו איתנו ונמליץ על צמחים שיכולים לשגשג גם בתנאי שמש פחות טובים.

כמובן! הרבה אנשים שחוגגים ארועים כגון ימי הולדת, ימי נישואים וכו’ מגיעים אל הסדנאות שלנו. פשוט פרטו זאת בשדה הטקסט החופשי בדף התשלום. נשמח גם להעניק להם מתנה קטנה.

על פי התקן ניתן להעמיס במרפסת משקל של 250 ק”ג למ”ר. החביתותים שוקלת כ-90 ק”ג וחבימיני שוקלת כ-15 ק”ג כך שבעיית משקל אינה מהווה בעיה.

המלצות חמות

אז איזו סדנה תבחרו?

 • סדנה לבנית חבימיני

  800
  בחר אפשרויות
 • סדנה לבניית חביתותים

  1,350
  בחר אפשרויות